facebook

Zmiany na facebooku – użytkownik zdecyduje co chce widzieć

facebook-390860_1280O tym co Ci się wyświetla w aktualnościach na Facebooku dziś decyduje sam serwis za pomocą odpowiednich algorytmów. Ale niedługo ma się to zmienić dzięki nowym narzędziom jakie portal udostępni użytkownikom.

Jak jest obecnie?

Dziś użytkownik widzi na Facebooku tylko wybrane wpisy, czyli te, które potencjalnie są dla niego ciekawe i interesujące. O tym co kiedy się pojawia decyduje specjalny algorytm Facebooka, który ze wszystkich wpisów znajomych wybiera tylko niektóre. Teraz użytkownicy dostaną 3 nowe narzędzia, które mają to zmienić.

Jakie będą zmiany?

Pierwsza ma umożliwić użytkownikowi wybór z listy znajomych i polubionych stron, tych, których wpisy mają pojawiać się na samej górze osi czasu – tak aby ich nie przeoczyć.

Drugie rozwiązanie ma określić na podstawie pierwszego preferencje użytkownika i podpowiedzieć mu nowe strony do polubienia.

Trzecia nowość ma umożliwić kontrolowanie polubionych stron i osób dodanych do znajomych. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy mogli zobaczyć czyje aktualności pojawiały się w ciągu ostatniego tygodnia na naszej osi czasu i zdecydować czy chcemy je śledzić dalej, czy też nie. Oczywiście w każdej chwili będziecie mogli zmienić ustawienia.

Obecnie z nowych opcji korzystają już użytkownicy systemu IOS. Wkrótce ma się pojawić aktualizacja na Androida oraz na przelądarkową wersję.

Jak myślicie, czy wpłynie to znacząco na działania w social media, a dokładnie na Facebooku? Kto na tym rozwiązaniu zyska, a kto straci ?

Autorem publikacji jest:
Mirosław Marzec
Mirosław Marzec Certyfikowany Trener Marketingu Internetowego. Od ponad 15 lat jest związany z branżą internetową. Na co dzień zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych, kampaniami w Google AdWords oraz analityką internetową. Na zlecenie swoich klientów wykonuje również tzw. analizę konkurencji w zakresie działań w internecie. . . Jest certyfikowanym trenerem z zakresu marketingu internetowego. Przeprowadził ponad 3000 godzin szkoleń z zakresu marketingu internetowego oraz ponad 1000 godzin doradztwa dla firm z różnych branż. Jest przede wszystkim praktykiem w tym co robi. Jeśli chcesz – pomoże Ci zmienić Twój sklep internetowy lub stronę w skuteczne narzędzie służące do pozyskiwania Klientów przez internet. Więcej na temat autora przeczytasz tutaj