Google AdWords, Poradnik, reklama internetowa, remarketing

Remarketing – opóźnienie reklam, jak skonfigurować

remarketing opóźnienie reklam, złapanie klientaZastanawiasz się czasem jak można opóźnić wyświetlanie reklam remarketingowych? Zapytasz najpierw do czego się to przydaje…

Załóżmy, że prowadzisz sklep ze szkłami kontaktowymi i chcesz wyświetlić reklamę swoich klientom po określonym czasie od dokonania zakupu, np. po 30 dniach. Zazwyczaj jeśli masz klientów kupujących 30-dniowe szkła kontaktowe, to nie ma sensu wyświetlać dla takiego klienta reklamy już następnego dnia po dokonaniu zakupu, ponieważ w tym przypadku pieniądze wydane na reklamę będą po prostu stracone. W takiej sytuacji, najlepiej opóźnić wyświetlanie reklam właśnie o 30 dni. 

Jak opóźnić wyświetlanie reklam remarketingowych?

Aby ustawić opóźnienie, musisz stworzyć odpowiednie listy remarketingowe. Tworzysz np. jedną listę remarketingową, która zawiera osoby, jakie odwiedziły Twoją stronę w ciągu ostatnich 30 dni i dokonały w tym okresie zakupu. Następnie tworzysz kolejną listę osób, które to np. odwiedziły Twój sklep w ciągu 40 dni i również dokonały zakupu. Mając dwie tego typu listy możesz wyświetlić reklamy remarketingowe osobom, które były na Twojej stronie między 30 a 40 dni temu i zachęcić ich do dokonania zakupu szkieł kontaktowych. Jak stworzyć więc taką listę?

remarketing niestandardowy, opóźnienie wyświetlania reklam

W przypadku tego typu listy należy dodać do nowej listy niestandardowej wszystkich użytkowników z ostatnich 40 dni i usunąć wszystkich z ostatnich 30 dni. Dzięki temu na liście będą osoby, które odwiedziły stronę od 30 do 40 dni temu i dokonały zakupu.

Prezentując reklamę takiej grupie odbiorców mamy większe szanse, że wyświetlana reklama doprowadzi do ponownego zakupu.

Warto zastanowić się nad użyciem tej właśnie funkcjonalności. Przydaje się ona do opóźnienia wyświetlania reklam np. o 30 dni powyższym przykładzie. Ale opóźnienie może być krótsze, np. 7 dni, 14 dni, a nawet dłuższe – bo może wynosić nawet 300 dni. Wszystko zależy od grupy docelowej, do której chcesz dotrzeć.

Ta funkcjonalność może się również świetnie sprawdzić w przypadku biur podróży, gdzie możemy np. po 300 dniach ponownie wyświetlać ofertę dla osób, które były z nami w ubiegłym roku na wakacjach. A wszystkie tel listy tworzymy na podstawie tzw. kombinacji niestandardowej.

Autorem publikacji jest:
Mirosław Marzec
Mirosław Marzec Certyfikowany Trener Marketingu Internetowego. Od ponad 15 lat jest związany z branżą internetową. Na co dzień zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych, kampaniami w Google AdWords oraz analityką internetową. Na zlecenie swoich klientów wykonuje również tzw. analizę konkurencji w zakresie działań w internecie. . . Jest certyfikowanym trenerem z zakresu marketingu internetowego. Przeprowadził ponad 3000 godzin szkoleń z zakresu marketingu internetowego oraz ponad 1000 godzin doradztwa dla firm z różnych branż. Jest przede wszystkim praktykiem w tym co robi. Jeśli chcesz – pomoże Ci zmienić Twój sklep internetowy lub stronę w skuteczne narzędzie służące do pozyskiwania Klientów przez internet. Więcej na temat autora przeczytasz tutaj