facebook, sklepy internetowe

Nowy algorytm Facebooka – już wkrótce w akcji

nowy algorytm facebookaNowy algorytm Facebooka pojawi się wkrótce. Aktualizacja została zapowiedziana kilka dni temu. Teraz – w nowym algorytmie – Facebook zamierza umieszczać wyżej w news feedzie treści publikowane przez wydawców, które mają większą wartość informacyjną dla konkretnego użytkownika.

Zmiany algorytmu Facebooka trwają w najlepsze. Po ostatnich modyfikacjach, które miały ba celu faworyzowanie wpisów do rodziny i znajomych kosztem wpisów od wydawców, Facebook poinformował, że kolejny raz zmieni swój algorytm i teraz będzie starać się dostarczać użytkownikom takie treści, które będą dla nich najbardziej wartościowe pod kątem informacji.

Skąd decyzja o kolejnej zmianie? Otóż Facebook codziennie otrzymuje od swoich użytkowników informacje odnośnie funkcjonowania news feedu. I na tej podstawie wyciągnięto wnioski, z których wynika, że najbardziej wartościowe i interesujące są treści od wydawców, które niosą dla użytkowników konkretne i przydatne informacje.

Nowy algorytm Facebooka dla każdego?

Każdy użytkownik będzie otrzymywać inne informacje, ponieważ ma on inne zainteresowania. Co oznaczają więc modyfikacje dla przeciętnego użytkownika? Otóż zacznijmy od tego, że każdy z nas ma własne i indywidualne konto na Facebooku i ma inne zainteresowania. Nowy algorytm Facebooka będzie obserwować każde konto i będzie badać wpisy jakie są przez użytkownika najchętniej czytane, udostępniane i komentowane. I na tej podstawie umieści wyżej na osi czasu konkretne treści, które mogą zainteresować użytkownika.

SZUKASZ NARZĘDZI I ROZWIĄZAŃ, KTÓRE POMOGĄ CI W PRACY?

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami!   Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj sprawdzone wskazówki i rozwiązania.

Wyrażam zgodę na zapisanie się do newslettera (w każdej chwili mogę wypisać się).

A po co? Wszystko po to, aby jak najlepiej dopasować treści do wymagań użytkownika i do jego oczekiwań.

Przy okazji Facebook uspokaja wszystkich, że w większości przypadków na swoich kontach nie zauważą większych zmian, natomiast wydawcy nie powinni zauważyć zbyt dużych różnic w zasięgu treści. Oczywiście nie oznacza to, że zmiany obejdą się bez wzrostów i spadków.

Autorem publikacji jest:
Mirosław Marzec
Mirosław Marzec Certyfikowany Trener Marketingu Internetowego. Od ponad 15 lat jest związany z branżą internetową. Na co dzień zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych, kampaniami w Google AdWords oraz analityką internetową. Na zlecenie swoich klientów wykonuje również tzw. analizę konkurencji w zakresie działań w internecie. . . Jest certyfikowanym trenerem z zakresu marketingu internetowego. Przeprowadził ponad 3000 godzin szkoleń z zakresu marketingu internetowego oraz ponad 1000 godzin doradztwa dla firm z różnych branż. Jest przede wszystkim praktykiem w tym co robi. Jeśli chcesz – pomoże Ci zmienić Twój sklep internetowy lub stronę w skuteczne narzędzie służące do pozyskiwania Klientów przez internet. Więcej na temat autora przeczytasz tutaj