facebook

Kolejne zmiany w algorytmie Facebooka!

zmiany-algorytm-facebookPodobnie jak Google, tak i największy portal społecznościowy poinformował ostatnio na firmowym blogu, że dokonał zmiany w algorytmie Facebooka. Zmiany będą miały wpływ na to jakie treści mają nam się wyświetlić. I ilość komentarzy czy lajków pod postem nie będzie miała już tak dużego znaczenia jak dotychczas. Będą się liczyć inne czynniki…

Zacznę może jednak od tego, że Facebook chce dostarczać swoim użytkownikom treści dobrane jak najlepiej do ich oczekiwań. Na pewno wraz ze wzrostem ilości użytkowników oraz wszelkich działań marketingowych staje się to coraz trudniejsze, a użytkownicy zamiast tego co ich interesuje zaczynają widzieć na Facebooku wszystko – aby nie powiedzieć dosłownie ŚMIETNIK.

Zmiany w algorytmie Facebooka

Zmiany jakie zostały wprowadzone w algorytmie będą decydować teraz o tym co zobaczymy na Facebooku. Ale, ważnym elementem decydującym o tym będzie czas jaki poświęcamy na czytanie czegoś na Facebooku.

„(…)Odkryliśmy, że są takie wątki, których użytkownicy nie chcą polubić ani skomentować, ale wciąż chcą widzieć tego typu treści (…)” – stwierdzili przedstawiciele Facebooka.

W związku z tym premiowane mają być materiały wysokiej jakości. Kolejną zmianą, którą już niebawem pewnie odczujecie będzie zmiana różnorodności źródeł, dlatego że Facebook zauważył, że użytkownicy nie lubią gdy ciągle widzą to samo. Wolą treści widoczne na tablicach się zmieniały.

SZUKASZ NARZĘDZI I ROZWIĄZAŃ, KTÓRE POMOGĄ CI W PRACY?

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami!   Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj sprawdzone wskazówki i rozwiązania.

Wyrażam zgodę na zapisanie się do newslettera (w każdej chwili mogę wypisać się).

Cóż, dotychczas działanie algorytmu Facebooka było proste. Im więcej dany wpis miał komentarzy i lajków (najlepiej od Twoich znajomych) – to była duża szansa, że spodoba się również Tobie. Ale pewnie bardzo często klikaliśmy „Lubię to” nie czytając pełnej treści wpisu.

Teraz wszystko się zmienia.

Zapytacie: – Co w takim razie zrobić, aby widzieć więcej interesujących nas treści na Facebooku?

Odpowiem krótko: – Czytać, czytać i jeszcze raz czytać. Algorytmy Facebooka pewnie to zauważą i będziemy widzieć na naszej tablicy to co nas interesuje. Jedno jest pewne. Rekomendacje znajomych w postaci lajków i komentarzy nie będą już miały tak dużego znaczenia jak wcześniej.

Autorem publikacji jest:
Mirosław Marzec
Mirosław Marzec Certyfikowany Trener Marketingu Internetowego. Od ponad 15 lat jest związany z branżą internetową. Na co dzień zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych, kampaniami w Google AdWords oraz analityką internetową. Na zlecenie swoich klientów wykonuje również tzw. analizę konkurencji w zakresie działań w internecie. . . Jest certyfikowanym trenerem z zakresu marketingu internetowego. Przeprowadził ponad 3000 godzin szkoleń z zakresu marketingu internetowego oraz ponad 1000 godzin doradztwa dla firm z różnych branż. Jest przede wszystkim praktykiem w tym co robi. Jeśli chcesz – pomoże Ci zmienić Twój sklep internetowy lub stronę w skuteczne narzędzie służące do pozyskiwania Klientów przez internet. Więcej na temat autora przeczytasz tutaj