Google AdWords

„Kierowanie na język” w Google AdWords

Kierowanie na język w Google AdWordsNa pewno nie raz zastanawiasz się jak dotrzeć z reklamą w Google AdWords do osób, które nie mówią w tym samym języku co Ty. Co więc należy zrobić, aby wyświetlić reklamy osobom, które nie znają języka polskiego, a co więcej, jak im wyświetlić reklamy, które będą w ich ojczystym języku, ale zobaczą je tylko w Polsce?

Trzeba w tym celu skorzystać z tzw. „Kierowania na język” w Google AdWords. Ta metoda wyświetlania reklam polega na tym, że Twoje reklamy wyświetlane są osobom, które korzystają z produktów Google w innym języku, np. angielskim. Dzięki temu możesz dotrzeć do swoich klientów z reklamami w Google AdWords w ich ojczystym języku.

Przykład:

Załóżmy, że prowadzisz gabinet stomatologiczny i chcesz dotrzeć do klientów anglojęzycznych. W tym celu tworzysz w AdWords kampanię kierowaną na język angielski, która zawiera reklamy i słowa kluczowe w tym języku. Jeśli klienci będą mieli ustawiony interfejs Google na język angielski, zobaczą Twoje reklamy gdy będą wyszukiwać słowa kluczowe związane z usługami stomatologicznymi.

Warto podkreślić, że jeśli Twoi potencjalni klienci wyszukują w języku angielskim, ale mają ustawiony inny język interfesju Google, np. niemiecki, to wtedy Twoje reklamy nie będą im się wyświetlać. Dlatego warto kierować reklamy na więcej niż tylko jeden język. Np. na wszystkie języki.

Tak właśnie działa „kierowanie na język” w Google AdWords.

Autorem publikacji jest:
Mirosław Marzec
Mirosław Marzec Certyfikowany Trener Marketingu Internetowego. Od ponad 15 lat jest związany z branżą internetową. Na co dzień zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych, kampaniami w Google AdWords oraz analityką internetową. Na zlecenie swoich klientów wykonuje również tzw. analizę konkurencji w zakresie działań w internecie. . . Jest certyfikowanym trenerem z zakresu marketingu internetowego. Przeprowadził ponad 3000 godzin szkoleń z zakresu marketingu internetowego oraz ponad 1000 godzin doradztwa dla firm z różnych branż. Jest przede wszystkim praktykiem w tym co robi. Jeśli chcesz – pomoże Ci zmienić Twój sklep internetowy lub stronę w skuteczne narzędzie służące do pozyskiwania Klientów przez internet. Więcej na temat autora przeczytasz tutaj