Kampania reklamowa na Facebooku – jak uruchomić – PORADNIK

facebook reklama poradnikZastanawiasz się czy kampania reklamowa na Facebooku to dobry pomysł? Na pewno dopóki nie spróbujesz – to nie dowiesz się tego, dlatego zachęcam do spróbowania  i skonfigurowania swojej pierwszej kampanii reklamowej na Facebooku.

Zakładam, że jesteś osobą która pierwszy raz będzie uruchamiać kampanię reklamową na Facebooku. Postaram się wyjaśnić Ci i podpowiedzieć w poradniku jak dobrze przygotować kampanię reklamową.

Kampania reklamowa na Facebooku – zaczynamy!

Jeśli to Twoja pierwsza kampania reklamowa na Facebooku, to zakładam że na pewno nie znasz narzędzi za pomocą których tworzymy reklamy i zarządzamy nimi. Podstawową rzeczą do prowadzenia kampanii reklamowej jest posiadanie konta na Facebooku, ale zakładam że go masz i nie będę wyjaśniać tutaj jak je założyć.

Zakładam też, że masz środki na uruchomienie kampanii. Na Facebooku płacimy za pośrednictwem serwisy PayPal lub kartą kredytową. Oczywiście środki na reklamę nie muszą być duże. Na początek wystarczy nawet 20 – 30 złotych aby sprawdzić działanie reklamy. Oczywiście nie poprowadzisz za taką kwotę dużej kampanii reklamowej – i to jasno zaznaczam. Na pewno konieczny jest większy budżet jeśli poważnie myślisz o kampanii reklamowej na facebooku.

Zakładam też, że zarządzasz jakimś fanpagem na Facebooku. Dodam, że jest to wskazane, aby przygotować reklamę, ponieważ w innym przypadku Twoja reklama będzie wyświetlana w prawej kolumnie, co tym samym znacznie obniża jej klikalność.

Aby rozpocząć tworzenie reklamy powinniśmy odszukać w rozwijanym menu na Facebooku opcję „Utwórz reklamy”.

kampania reklamowa na facebooku - utwórz reklamę

 

W kolejnym kroku pojawią Ci się możliwości związane z wyborem celu kampanii.

kampania reklamowa na facebooku - wybór celu

Lista celów jakie możesz wybrać dla kampanii reklamowej na Facebooku.

 

Wybór celu kampanii reklamowej na Facebooku

Na pewno patrząc na zrzut ekranu powyżej, zawierający listę celów kampanii reklamowej – ciężko w pierwszej chwili wybrać ten właściwy. Ale spokojnie. Mimo, że tych celów jest aż 9, to powiem Ci, że pierwsze 4 są najczęściej wybierane. Są to: „Skierowanie odbiorców do witryny”, „Zwiększenie konwersji w witrynie”, „Promowanie strony”, „Promowanie postów”.

Pamiętaj, że wybór celu jest bardzo ważny, ponieważ nie możesz do później zmienić. Zmiana celu możliwa jest jedynie poprzez utworzenie nowej reklamy a wyłączenie tej ze źle dobranym celem.

Poniżej zamieszczam instrukcje krok po kroku jak stworzyć każdą z wymienionych wyżej 4 rodzajów kampanii reklamowych.

[FM_form id=”3″]

CEL KAMPANII: PROMOWANIE POSTÓW

Chcesz aby Twój post – jaki zamieszczony został na Twoim fanpage – zobaczyło jak najwięcej osób? Ta metoda będzie do tego najlepsza.

Jak skonfigurować kolejne kroki reklamy? 

W pierwszej kolejności musisz określić jakiego fanpage dotyczyć ma promocja posta (1), a także jaki post chcesz promować (2). Następnie przechodzimy do kolejnego kroku, naciskając przycisk „Kontynuuj”.

 

reklama na facebooku - promowanie posta

Konfiguracja poszczególnych kroków związanych z reklamą posta na facebooku. Ważne jest określenie zarówno jakiego fanpage dotyczyć ma reklama jak i jakiego posta chcemy reklamować.

W kolejnym kroku wybieramy do kogo ma dotrzeć nasza reklama.

Mamy tu do wyboru następujące opcje:

Grupa niestandardowych odbiorców (1)
To grupa osób, do których chcesz dotrzeć. Grupy te tworzysz samodzielnie np. importując do Facebooka listę adresów e-mail, numerów telefonów czy też identyfikatory użytkowników Facebooka.
Dzięki temu możesz skierować reklamę do konkretnej grupy osób. Facebook dopasuje dane jakie zostały mu przesłane przez Ciebie do użytkowników i w ten sposób utworzysz nową grupę odbiorców.
Możesz np. zebrać adresy e-mail osób ze swojego newslettera do pliku, a następnie na podstawie tychże adresów e-mail stworzyć niestandardową grupę odbiorców, aby wyświetlać im reklamy. Masz wtedy pewność, że osoby, którym wyświetlasz reklamę, to Twoi Klienci, którzy np. kilka dni wcześniej otrzymali Twój newsletter i reklama jest jego kontynuacją.
Grupę odbiorców możesz też budować za pomocą piksela konwersji, który instalujesz w odpowiednim miejscu w kodzie swojej witryny.

Co jest ważne i warto to podkreślić – możesz zarówno uwzględniać jak i wykluczać grupy odbiorców.
Co to daje? Np. możesz stworzyć reklamę, której nie chcesz kierować do swoich obecnych klientów, tylko do nowych. W ten sposób wykluczasz stworzoną grupę odbiorców i osoby, które są Twoimi klientami (zaimportowałeś ich dane, np. adresy e-mail na facebooka) nie będą widziały reklamy.
Tak więc grupy odbiorców są doskonałym rozwiązaniem jeśli chodzi o okreslanie grupy docelowej.

reklama na facebooku

Możesz bardzo dokładnie określić do kogo chcesz dotrzeć ze swoją reklamą.

Reklama na facebooku - lokalizacja

Wybór lokalizacji odbywa się przez wpisanie konkretnego miejsca. Możemy uwzględniać lub wykluczać lokalizacje.

Lokalizacje (2)
Tutaj mamy możliwość uwzględnienia lub wykluczenia określonej lokalizacji. Dzięki temu możemy, np. wyświetlić reklamę wszystkim mieszkańcom określonego miasta lub województwa lub też wykluczyć ten rejom i nie wyświetlać reklam np. osobom zamieszkującym daną miejscowość.

reklama na facebooku - wybór lokalizacji

Możesz też określić, kto ma zobaczyć Twoją reklamę w danej lokalizacji.

Możemy też wybrać które osoby z danej lokalizacji mają zobaczyć nasza reklamę (3), i mamy tu do wyboru następujące opcje:
– wszyscy w tej lokalizacji
– osoby mieszkające w tej lokalizacji
– osoby, które niedawno były w tej lokalizacji
– osoby podróżujące w tej lokalizacji
Do każdej z tych grup możemy skierować inny rodzaj reklamy.


Następnie możemy wybrać wiek odbiorców naszej reklamy (4), ich płeć (5) oraz język(6)
jakim się posługują. I w przypadku języka – jeśli pozostawimy to pole puste, to domyślnie wybrany będzie język jakim posługują się mieszkańcy wybranego przez Ciebie regionu.

konfiguracja reklamy na facebooku krok po kroku

Możesz ustawić dokładniejsze kierowanie reklamy wybierając więcej danych demograficznych związanych z Twoimi odbiorcami.

Masz też możliwość określenia większej ilości danych demograficznych dotyczących Twoich odbiorców. Możesz określić:

 • status związku swoich odbiorców,
 • wykształcenie – w przypadku którego możesz wybierać nawet kierunki studiów, szkoły i uczelnie do jakich uczęszczała dana osoba czy też nawet lata nauki,
 • pracę – a dokładnie branżę w jakiej ktoś pracuje, pracodawcę (UWAGA: możesz wpisać konkretną nazwę firmy) czy też stanowisko na jakim pracuje,
 • niektóre rodzaje kierowania reklamy nie są dostępne w Polsce. Mam tu na myśli: skład gospodarstwa domowego, przynależność etniczną, pokolenie czy tez poglądy polityczne.
 • wiek dziecka Twojego odbiorcy – możesz w ten sposób skierować reklamę do konkretnych osób, np. tych które mają dziecko w wieku 13 – 15 lat, czy też 0 – 12 miesięcy. Możesz kierować reklamy do osób spodziewających się dziecka czy tez po prostu ogólnie do osób, które są rodzicami i nieważne w jakim wieku mają dzieci.
 • ważne wydarzenia z życia – możesz skierować reklamę do osób, które są daleko od miasta rodzinnego, krótko po przeprowadzce, krótko po ślubie, zaręczyły się, dostały nową pracę, mają niedługo urodziny. Możesz też skierować reklamę do osób, które np. są znajomymi niedawno zaręczonej pary czy też osoby, która niedawno się przeprowadziła.

Zapewniam Cię, że masz bardzo dużo możliwości i kombinacji związanych z precyzyjnym skierowaniem Twojej reklamy do swoich potencjalnych odbiorców i możesz ich bardzo dokładnie określić.

Zainteresowania odbiorców (7) i zachowania (8)

Możesz też kierować reklamę wg zainteresowań i zachowań Twoich potencjalnych odbiorców.

reklama facebook kierowanie na zainteresowania

Możesz kierować reklamę wg zainteresowań Twoich odbiorców.

Jak widzisz lista zainteresowań jest spora i możesz w ten sposób zawężać i doprecyzowywać krąg potencjalnie zainteresowanych osób, do których chcesz dotrzeć za pomocą reklamy na Facebooku.

reklama na facebooku kierowana na zachowania

Reklama może być tez kierowana wg zachowań Twoich odbiorców.

Możesz tez bardzo dokładnie określić zachowania swoich odbiorców. Możesz np. wybrać pasjonatów podróży, użytkowników urządzeń przenośnych (smartfon, tablet), osoby uczestniczące w jakich dużych wydarzeniach, itp.

Kierowanie reklamy na połączenia

reklama na facebooku połączenia

Połączenia pozwalają Ci dotrzeć do osób w konkretny sposób powiązanych z Twoją stroną, aplikacją lub wydarzeniem. Dzięki temu możesz precyzyjnie dotrzeć do swoich Klientów.

Jest to bardzo ciekawa opcja związana z docieraniem do konkretnego odbiorcy. Możesz np. dotrzeć z reklamą do osób które lubią Twoją stronę, do ich znajomych lub tez wykluczyć osoby, które już lubią Twój fanpage, ponieważ chcesz dotrzeć do nowych osób.

Podobnie jest z użytkownikami aplikacji. Tu również możemy dotrzeć do osób, które zainstalowały aplikację, do ich znajomych oraz możemy wykluczyć osoby, które już zainstalowały aplikację, aby szukać nowych odbiorców w ten sposób. Analogicznie jest w przypadku wydarzeń.

Natomiast zaawansowane kombinacje połączeń pozwalają nam wybrać np. osoby połączone z różnymi naszymi stronami – jeśli posiadamy kilka fanpage. Podobnie jest z wykluczeniami.

[FM_form id=”3″]

Ile chcemy wydać na reklamę?

reklama facebook budżet

W tym miejscu możesz określić jaki masz budżet na reklamę. Ustawisz tu też czas rozpoczęcia i zakończenia emisji reklamy.

Następnie określamy ile ma kosztować kampania reklamowa na facebooku.

Możesz określić budżet dzienny podając określoną kwotę lub też budżet całkowity jaki chcesz przeznaczyć na reklamę.

W przypadku podania np. budżetu całkowitego możesz w tym momencie ustawić opcję, które będzie wyświetlać Twoją reklamę w sposób ciągły od chwili uruchomienia aż do wyczerpania budżetu. Możesz też określić kiedy reklama ma się rozpocząć, a kiedy ma się zakończyć.

Masz tez możliwość ustawienia opcji zaawansowanych związanych z publikacją reklam, gdzie możesz określić np. czy reklama ma być wyświetlana osobom, które z największym prawdopodobieństwem zareagują na nią. Możesz też wybrać opcję, które wyświetli reklamą maksymalnie raz dziennie. Możesz również określić typ wyświetlania, to znaczy – czy reklama ma być wyświetlana w sposób standardowy (zalecany) czy przyspieszony (reklamy wyświetlane są najczęściej jak to możliwe, ale też budżet szybko się kończy).

Wygląd reklamy

reklama na facebooku podsumowanie

Ostatni krok – teraz pozostały złożenie zamówienia na emisję reklamy.

Na koniec możesz sprawdzić wygląd swojej reklamy.

Możesz zobaczyć jak reklama będzie wyglądała w aktualnościach na komputerach oraz jak będzie się prezentować na urządzeniach mobilnych.

Możesz też zobaczyć podgląd reklamy w prawej kolumnie na komputerach, pod warunkiem, że do postu na facebooku masz dodany obraz. Jeśli obrazu brakuje, to reklama nie wyświetli się w prawej kolumnie.

I na koniec, jeśli wszystko jest OK, to nie pozostaje nic innego jak złożenie zamówienia. Następnie trzeba odczekać chwilę na zatwierdzenie reklamy przez portal Facebook i możemy obserwować wtedy jej wyniki. Analizie reklamy na pewno zostanie poświęcony inny wpis.

reklama na facebooku grupa docelowa

Odpowiednio zawężając parametry można określić bardzo precyzyjną grupę odbiorców reklamy.

I najważniejsze. Jeśli dobrze określisz grupę docelową swoich odbiorców odpowiednio zawężając ją, to na pewno środki wydane na reklamę będą dobrze wydane, ponieważ dotrzesz do osób zainteresowanych Twoją reklamą.

Jeśli jednak podasz za dużo parametrów takich jak zainteresowania, zachowania, wiek, itp – to grupa odbiorców będzie bardzo mała i z tego też powodu Twoje reklamy będą wyświetlać się bardzo rzadko – więc nie zdziw się wtedy, że ma kilkadziesiąt wyświetleń reklamy dziennie, a nie kilka czy kilkaset tysięcy.

 

Wróćmy jednak do celu naszej kampanii, czyli do promowania postu

Jeśli wybierasz taki cel, to Twój post będą mogli zobaczyć obecni i potencjalni fani. Zyskasz też to, że jeśli będzie dla nich atrakcyjny – to polubią go lub polubią Twój fanpage. Być może też skomentują go lub udostępnią. Tę metodę warto też wykorzystywać do promocji ciekawych wpisów, np. konkursu, wydarzenia, promocji lub ciekawej informacji które znalazła się na Twoim profilu.

Przykładowa reklama promująca wydarzenie na Facebooku

Przykładowa reklama promująca wydarzenie na Facebooku. Dokładnie tak samo będzie wyglądała reklama posta na facebooku, z tym że nie będzie na niej przycisku „dołącz”, który jest widoczny z racji promocji wydarzenia.

CEL KAMPANII: PROMOWANIE STRONY

Ta metoda pozwoli Ci w bardzo szybkim tempie pozyskiwać nowych fanów. Pamiętaj, że reklama wyświetlana jest zawsze osobom, które które z największym prawdopodobieństwem będą zainteresowane polubieniem Twojej strony na Facebooku.

Koszt polubienia jest tutaj zależny od wielu czynników. Wpływ na koszty reklamy mają: tematyka fanpage, jego atrakcyjność czy tez dobrze dobrana grupa docelowa.

Zdecydowanie odradzam też wszelkie zabiegi mające na celu zwiększenie ilości fanów naszego fanpage chociażby poprzez „kupowanie lajków” na allegro. Zabiegi tego typu nie mają żadnego racjonalnego uzasadnienia – no chyba, że zależy nam na samym pochwaleniu się dużą liczbą fanów, a nie na interakcji z tymi fanami. Bo co nam po tym, że mamy 10 000 osób, które lubią nasz fanpage na Facebooku, jeśli tylko 10 – 20 osób wchodzi z nami w jakąkolwiek interakcję. A pozostałe są bo są 🙂

reklama na facebooku

Przykładowa reklama, której celem jest uzyskanie jak największej liczby polubień fanpage. Grafika, którą widzimy akurat w tym przypadku jest filmem, jaki promuje fanpage i zachęca do jego polubienia.

Jak działa tego typu reklama? 

Gdy osoba, która zobaczyła reklamę kliknie w grafikę trafi na Twój fanpage. Jeśli natomiast kliknie przycisk „Polub stronę” – zostanie Twoim fanem. Pamiętaj jednak, że zawsze Facebook będzie starał się automatycznie za pomocą odpowiednich algorytmów wyświetlić reklamę tym osobom, u których występuje największe prawdopodobieństwo, że mogą polubić Twój fanpage.

Reklama, której celem jest polubienie strony jest zawsze skuteczniejsza. Zdecydowanie przyspiesza też tempo wzrostu nowych fanów. Z doświadczenia tez mogę powiedzieć, że koszt pozyskania nowego fana kosztuje zazwyczaj ok. 2-3 złotych. Zdarzają się sytuacje, że koszt ten jest wyższy, jednakże zazwyczaj wynika to z tego, że mamy mały budżet i nie dotarliśmy do wszystkich zainteresowanych osób, tylko do części z nich. I właśnie ta część osób nie była akurat zainteresowana polubieniem naszego fanpage, z tego też powodu koszt jest wyższy.

Konfiguracja reklamy nakierowanej na polubienie strony

reklama facebook polubienia strony

W pierwszym kroku należy określić dla jakiej strony chcemy uzyskać polubienia.

W pierwszej kolejności należy wybrać fanpage, dla którego chcemy prowadzić kampanię ukierunkowaną na polubienia.

Następnie w dokładnie taki sam sposób jak opisałem powyżej określamy do kogo chcemy skierować swoją reklamę. Czyli określamy lokalizację na jaką kierujemy reklamę, wiek odbiorców, płeć, zainteresowania oraz zachowania użytkowników.

W ten sposób wskazujemy do kogo chcemy dotrzeć z naszą reklamą.

Bardzo ważną rzeczą w przypadku reklam ukierunkowanych na „Polubienia strony” jest wykluczenie z grona odbiorców osób, które już lubią Twoją stroną. Dlaczego? Ponieważ ich kliknięcia generowałyby niepotrzebne koszty. Wykluczenia możesz dokonać tutaj.

reklama na facebooku - wykluczenia połączeń

Jeśli celem reklamy jest polubienie Twojej strony przez nowych fanów, to warto wykluczyć z grona odbiorców tych, którzy już ją lubią. Do nich z takim przekazem reklamowym nie musisz docierać.

W następnej kolejności konfigurujesz budżet. Dodatkową opcją jaka pojawia się tutaj, jest możliwość dodania obrazów do reklamy  lub filmu. Możesz to zrobić tu:

konfiguracja reklam facebook ads

Materiały graficzne lub wideo na pewno wzbogacą Twój przekaz reklamowy.

 

Ostatnim krokiem przez złożeniem zamówienia na reklamę jest wygląd reklamy. W tym przypadku można dopisać również 90 znaków tekstu do reklamy, dzięki temu można przekazać odbiorcy reklamy jakiś komunikat. Krótki, bo krótki – ale zawsze jest to miejsce na zachęcenie reakcji na reklamę. 90 znaków tekstu to mniej więcej 10 – 12 słów.

facebook ads poradnik

Wprowadzając tekst reklamy możesz zachęcić odbiorców do szybszej reakcji na reklamę. Masz do dyspozycji 90 znaków.

 

CEL KAMPANII: KONWERSJE W WITRYNIE

Kampanie tego typu mają za zadanie skierować odbiorców do naszej witryny. Reklama tego typu działa w ten sposób, że użytkownik po kliknięciu w nią jest przenoszony na stronę internetową, na której ma dokonać konwersji. Facebook będzie wyświetlał Twoją reklamę tym użytkownikom, wśród których występuje bardzo duże prawdopodobieństwo że klikną w reklamę i dokonają konwersji na Twojej stronie. Poprzez konwersję rozumiemy tu wszelkie działania typu: rejestracja na stronie, zapisanie do newslettera, dokonanie zakupu czy też pobranie pliku.

facebook konwersja w witrynie

Piksel konwersji należy wygenerować, a następnie umieścić w kodzie strony. Wtedy będzie widoczny jako aktywny.

Reklama optymalizowana jest w tym przypadku pod kątem konwersji, czyli rozliczana modelem CPA. Jednakże jest jeszcze jeden ważny warunek, który trzeba spełnić aby uruchomić reklamę tego typu. W kodzie źródłowym Twojej witryny powinien znaleźć się tzw. piksel konwersji. Bez niego nie zmierzymy konwersji.

Odbiorców reklamy konfigurujemy w tym przypadku w dokładnie taki sam sposób jak poprzednio. Mam tu na myśli konfigurację lokalizacji, czyli terenu na który kierujemy reklamę, określenia wieku odbiorców, zainteresowań, itp.

Następnie określamy jaki mamy budżet dzienny lub całkowity.

Warto też sprawdzić, czy włączona jest optymalizacja reklamy pod kątem konwersji w witrynie.

facebook ads poradnik

Optymalizacja pod kątem konwersji w witrynie powinna być w tym przypadku automatycznie zaznaczona z racji celu reklamy.

Jeśli chodzi o cenę za konwersję, to masz w tym przypadku do wyboru dwie możliwości. Jedna to ustawienie ukierunkowane na uzyskanie jak największej liczny konwersji. W tym przypadku ceny będą naliczane automatycznie. Możesz też określić maksymalną kwotę na jaką wyceniasz konwersję i wybrać to rozwiązanie. Pamiętaj jednak, że jeśli zaproponujesz zbyt małą kwotę, to wtedy reklama nie będzie się wyświetlała odbiorcom, ponieważ są inni reklamodawcy, którzy proponują wyższe kwoty.

Wygląd reklamy

Tutaj mamy nieco więcej możliwości jeśli chodzi o wygląd. Możemy stworzyć reklamę z pojedynczym obrazem lub filmem, lub też reklamę która będzie zawierać do 5 obrazów bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

facebook wygląd reklamy poradnik

Możesz wybrać dwa rodzaje reklam. Jeden zawierający pojedynczy obraz lub film i drugi zawierający nawet do 5 obrazów.

Oczywiście również w tym przypadku masz możliwość dodania do 90 znaków opisu – jak w przypadku reklam kierowanych na polubienie strony.

facebook poradnik konfiguracji reklamy

Konfiguracja reklam zawierających wiele obrazów ma wiele możliwości.

W przypadku wyboru opcji zawierającej do 5 obrazów konfiguracja reklamy wygląda nieco inaczej niż w przypadku pojedynczego obrazu.

Tutaj mamy do dyspozycji 5 kart i na każdej z nich możemy wybrać:

 • Obraz jaki ma być widoczny w reklamie, z tym że zalecany rozmiar to kwadraty 600 x 600 px,
 • Nagłówek, czyli tekst zachęcający do kliknięcia w reklamę i mamy tu do dyspozycji 40 znaków, czyli jest to mniej więcej od 4 do 6 słów,
 • Opis, czyli pole, które umożliwia nam dopisanie kolejnych 20 znaków tekstu w celu przekazu dłuższej informacji,
 • Adres URL, czyli stronę na którą trafi użytkownik po kliknięciu w reklamę – w tym przypadku ograniczenie to 1024 znaki, więc raczej miejsca nam nie braknie,
 • Przycisk wezwania do działania – w tym przypadku pojawiają się ciekawe możliwości, ponieważ mamy do wyboru 6 rodzajów przycisków wezwania do działania: kup teraz, zarezerwuj teraz, więcej informacji, zarejestruj się, pobierz, obejrzyj więcej – więc każdy praktycznie znajdzie coś dla siebie na tej liście przycisków

Natomiast w opcjach zaawansowanych mamy możliwość włączenia piksela monitorowania konwersji – o tym jak go stworzyć znajdziecie informację nieco niżej w tekście.

Piksel pozwoli nam sprawdzać czy nastąpiła konwersja, czyli np. przejście na stronę docelową.

reklama wiele obrazów facebook

Podgląd reklamy zawierającej wiele kart.

 

 

Wygląd reklamy zawierającej wiele obrazów można podejrzeć w menedżerze reklam. Jak widać dla każdej z reklam można wybrać przycisk wezwania do działania.

Jednak nie można ustawić różnych przycisków dla różnych kart. Dla wszystkich ustawiamy jeden.

Obrazy za to można wgrywać dla każdej z kart inne i podobnie z opisami. Nie jest też oczywiście koniecznością wprowadzania aż 5 obrazów – jeśli nie chcemy użyć tyle w reklamie. Można np. wybrać tylko 2 lub 3 karty i na tym zakończyć tworzenie reklamy.

 

 

Możesz tez określić gdzie ma być wyświetlana Twoja reklama.

reklama facebook

Możesz wybrać gdzie ma się pojawiać Twoja reklama.

W tym przypadki wyłączona została reklama kierowana na sieć odbiorców a włączone pozostały reklamy w aktualnościach na komputerach i w urządzeniach mobilnych oraz w prawej kolumnie na komputerach.

Możesz oczywiście dowolnie włączać i wyłączać miejsca w których pojawia się Twoja reklama. Podgląd można zobaczyć klikając w odpowiedni rodzaj reklamy.

I na koniec pozostaje nam złożenie zamówienia na reklamę i oczekiwanie na akceptację ze strony Facebooka.

 

Konfiguracja i instalacja piksela konwersji

I na koniec informacje jak wygenerować i zainstalować piksel konwersji. Jak wspominałem wcześniej – bez niego nie zmierzymy konwersji. Piksel może mieć też jeszcze jedną ciekawą funkcję. Można go używać do reklam zwanych remarketingiem na facebooku, który też ma całkiem spore możliwości.

piksel konwersji facebook

Narzędzie do konfiguracji i generowania piksela konwersji znajduje się w dziale narzędzia w menedżerze reklam Facebooka.


tworzenie piksel konwersji facebook

Aby utworzyć piksel konwersji należy kliknąć przycisk znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu.

Aby wygenerować piksel konwersji należy przejść do narzędzi a następnie do monitorowania konwersji. Następnie w prawym górnym rogu ekranu należy odszukać przycisk „utwórz piksel”.

Następnie możesz określić co chcesz monitorować za pomocą piksela konwersji i jak chcesz go nazwać.

tworzenie piksela konwersji facebook

Wybór typu działania monitorowanego za pomocą piksela konwersji

Za pomocą piksela konwersji możesz monitorować np.: transakcje zakupu, rejestracje, wyświetlenia strony kluczowej czy też dodanie produktu do koszyka.

Następnie pojawi się kod piksela konwersji, który należy wkleić w sekcji HEAD strony internetowej, czyli w nagłówku. Tutaj możesz znaleźć informacje związane z dodaniem piksela konwersji w pomocy Facebooka.

Możesz również monitorować ilość wyświetleń piksela konwersji. Dzięki temu widzisz czy jest on połączony z Facebookiem.

piksel konwersji wyświetlenia

Możesz monitorować ile razy piksel konwersji był wyświetlany.

Mam nadzieje, że informacje z poradnika będą przydatne podczas konfigurowania reklam na Facebooku. Jeśli potrzebna byłaby Ci pomoc związana z bardziej zaawansowanymi działaniami marketingowymi na Facebooku to możesz się ze mną skontaktować za pomocą poniższego formularza.

Imię i nazwisko (wymagane)
Adres email (wymagane)
Adres strony www
Numer telefonu

Akceptuję politykę prywatności serwisu www.mirekmarzec.com

Autorem publikacji jest:
Mirosław Marzec
Mirosław Marzec Certyfikowany Trener Marketingu Internetowego. Od ponad 15 lat jest związany z branżą internetową. Na co dzień zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych, kampaniami w Google AdWords oraz analityką internetową. Na zlecenie swoich klientów wykonuje również tzw. analizę konkurencji w zakresie działań w internecie. . . Jest certyfikowanym trenerem z zakresu marketingu internetowego. Przeprowadził ponad 3000 godzin szkoleń z zakresu marketingu internetowego oraz ponad 1000 godzin doradztwa dla firm z różnych branż. Jest przede wszystkim praktykiem w tym co robi. Jeśli chcesz – pomoże Ci zmienić Twój sklep internetowy lub stronę w skuteczne narzędzie służące do pozyskiwania Klientów przez internet. Więcej na temat autora przeczytasz tutaj