Google AdWords

Google zlikwidowało prawy pasek reklam w wynikach wyszukiwania

Z Google znika prawy pasek z reklamamiKilka dni temu z polskiej wersji wyszukiwarki Google zniknął prawy pasek z reklamami. Byliśmy na pewno przyzwyczajeni do tego, że po wpisaniu wyszukiwanej frazy po prawej stronie pojawiały się również reklamy. Czasem sam w nie klikałem, jeśli czegoś szukałem. Teraz jest czarna, a w zasadzie biała dziura.

Czego możemy się teraz spodziewać w kampaniach AdWords? Na pewno wzrostu stawek CPC w wynikach wyszukiwania. Pewnie też większej konkurencji.

Jest też jeszcze jedna rzecz, która na pewno zrobi nieco zamieszania, ale tym razem w organicznych wynikach wyszukiwania. Google zabierając prawy prawek z reklamami, dołoży na górze nad wynikami wyszukiwania 4 boks reklamowy. Więc w tym momencie organiczne wyniki wyszukiwania zmienią swoje położenie i będą nieco niżej. Może się okazać, że widoczne bez konieczności przewijania ekranu będą tylko pierwsze pozycje z wyników organicznych.

Na co jeszcze ta zmiana może mieć wpływ?

Na pewno wzrosną zarobki Google, ponieważ reklamodawcy, którzy dotychczas byli widoczni po prawej stronie będą musieli dołożyć nieco więcej, aby byli widoczni w pierwszych 4 już teraz wynikach wyszukiwania. No chyba, że Google będzie bardziej mieszało reklamy i każdy będzie miał szansę pojawić się w pierwszej 4 nad wynikami wyszukiwania.

Pozostaje też pytanie, co Google wprowadzi w miejsce prawego boksu z reklamami? Bo na pewno miejsce to nie pozostanie całkowicie puste. Raczej jest to przejściowy etap przed wprowadzeniem tam czegoś więcej. Na pewno wiadomo, że w pasku po prawej pozostaną reklamy produktów, które teraz też się tam pojawiają.

Co jeszcze zmieni się w Google w najbliższym czasie? Czas pokaże, ale zmian jak widać jest sporo.

Źródło: www.searchenginejournal.com

Autorem publikacji jest:
Mirosław Marzec
Mirosław Marzec Certyfikowany Trener Marketingu Internetowego. Od ponad 15 lat jest związany z branżą internetową. Na co dzień zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych, kampaniami w Google AdWords oraz analityką internetową. Na zlecenie swoich klientów wykonuje również tzw. analizę konkurencji w zakresie działań w internecie. . . Jest certyfikowanym trenerem z zakresu marketingu internetowego. Przeprowadził ponad 3000 godzin szkoleń z zakresu marketingu internetowego oraz ponad 1000 godzin doradztwa dla firm z różnych branż. Jest przede wszystkim praktykiem w tym co robi. Jeśli chcesz – pomoże Ci zmienić Twój sklep internetowy lub stronę w skuteczne narzędzie służące do pozyskiwania Klientów przez internet. Więcej na temat autora przeczytasz tutaj