Google wyświetla 4 reklamy AdWords nad wynikami naturalnymi

4 reklamy AdWords

Źródło zdjęcia: www.TheSemPost.com

Rozwiązanie zaczyna pojawiać się w Polsce. Na razie sporadycznie. Od mniej więcej miesiąca w mediach pojawiały się informacje, że sporadycznie Google wyświetla 4 reklamy AdWords za granicą. Czy w związku z tym czekają nas zmiany w pozycjonowaniu organicznym i reklamach płatnych w Google AdWords?

Na pewno ta wiadomość jest dobra dla firm, które za pomocą reklam Google AdWords pozyskują klientów, ponieważ jak wiadomo reklamy na pozycjach od 1 do 3 mają zdecydowanie większą klikalność niż reklamy z prawej strony. A tu pojawi się dodatkowe 4 miejsce w głównej części ekranu.

Czy będzie to miało wypływ na pozycjonowanie organiczne? Jeśli Google zostawi na stałe 4 reklamy nad naturalnymi wynikami wyszukiwania, to praktycznie nie będzie widać naturalnych wyników wyszukiwania, dopóki nie przewiniemy ekranu w dół.

Czy to tylko testy, czy rozwiązanie jakie wchodzi na stałe? Tego na razie nie wiemy. Czas pokaże.

Jedyne co wiemy, to że testy wykonywane są z częstotliwością 1%, co może oznaczać, że faza testów będzie trwała długo i na niej może się zakończyć całe przedsięwzięcie.

Źródło: www.TheSemPost.com

Autorem publikacji jest:
Mirosław Marzec
Mirosław Marzec Certyfikowany Trener Marketingu Internetowego. Od ponad 15 lat jest związany z branżą internetową. Na co dzień zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych, kampaniami w Google AdWords oraz analityką internetową. Na zlecenie swoich klientów wykonuje również tzw. analizę konkurencji w zakresie działań w internecie. . . Jest certyfikowanym trenerem z zakresu marketingu internetowego. Przeprowadził ponad 3000 godzin szkoleń z zakresu marketingu internetowego oraz ponad 1000 godzin doradztwa dla firm z różnych branż. Jest przede wszystkim praktykiem w tym co robi. Jeśli chcesz – pomoże Ci zmienić Twój sklep internetowy lub stronę w skuteczne narzędzie służące do pozyskiwania Klientów przez internet. Więcej na temat autora przeczytasz tutaj