facebook, reklama internetowa

Facebook Wi-Fi – czyli internet po „zameldowaniu się”

Facebook Wi-FiFacebook Wi-Fi nie jest nowością, ponieważ funkcjonuje już od kilku lat, ale mam wrażenie, że jest to zapomniane rozwiązanie, które można doskonale wykorzystać do promocji własnego biznesu. A koszty w tym przypadku będą bardzo małe – ograniczają się w zasadzie do zakupu routera obsługującego to rozwiązanie.

Czym jest Facebook Wi-Fi?

Jest to połączenie Fanpage Facebooka z internetem udostępnianym przez Wi-Fi w określonej lokalizacji, np. w restauracji. Rozwiązanie to działa w ten sposób, że musimy „zameldować się” na Facebooku w miejscu, które udostępnia nam internet. Dopiero „po zameldowaniu” możliwe jest korzystanie z darmowego internetu w tym miejscu. Jeśli się nie zameldujesz i nie znasz hasła dostępu do internetu (do hot spota), to nie uzyskasz dostępu do internetu.

Korzyści z wdrożenia Facebook Wi-Fi

Dzięki wprowadzeniu tego rozwiązania Twój hot spot staje się świetnym narzędziem marketingowym. Może np. służyć do promocji Twojego punktu handlowego. Facebook Wi-Fi może być przydatny w centrach handlowych czy też restauracjach. W ten sposób Klient restauracji, czy też galerii handlowej, który chce się połączyć z internetem jest w pierwszej chwili przekierowywany na nasz fanpage na Facebooku aby zameldował się w miejscu, w którym chce korzystać z internetu. Dopiero gdy „zamelduje się” może korzystać z darmowego Wi-Fi.

Do największych korzyści zaliczyć na pewno należy:

 • Darmową promocję miejsca – fakt zameldowania się u nas przez Klienta widzą wszyscy jego znajomi na Facebooku. A dziś zazwyczaj każdy ma kilkuset znajomych, więc w ten sposób docieramy do całkiem sporego grona osób, które widzą, że ich znajomy zameldował się właśnie u nas, np. w restauracji, sklepie czy też galerii handlowej.
 • Automatyczne meldowanie się – Facebook Wi-Fi pozwala ustawić opcję automatycznego meldowania się, więc dzięki temu każda wizyta naszego Klienta u nas jest automatycznie widoczna dla jego znajomych. Dzięki temu mamy dużo lepszy efekt promocji.
 • Dostęp do informacji o Kliencie – na naszym Fanpage znajdziemy informacje o osobach, które meldowały się u nas. Dzięki temu widzimy kto to jest i mamy możliwość poznać naszych Klientów nieco bardziej, aby później wykorzystać te informacje np. do przygotowania promocji specjalnie dla nich.

SZUKASZ NARZĘDZI I ROZWIĄZAŃ, KTÓRE POMOGĄ CI W PRACY?

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami!   Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj sprawdzone wskazówki i rozwiązania.

Wyrażam zgodę na zapisanie się do newslettera (w każdej chwili mogę wypisać się).

Kto może skorzystać na Facebook Wi-Fi?

Rozwiązanie to jest dobre dla każdego, kto udostępnia swoim Klientom dostęp do darmowego internetu. Dzięki temu z jednej strony dajesz korzyść dla swojego Klienta, który będą u Ciebie może skorzystać z darmowego Wi-Fi, a z drugiej strony docierasz do znajomych Twojego Klienta i promujesz się wśród nich.

Być może stwierdzisz, że dziś każdy ma dostęp do internetu w smartfonie. Zgadzam się z tym, ale pomyśl jak przekonać klienta do skorzystania z Twojego internetu i „zameldowania się” u Ciebie na Fanpage. Może wystarczy drobny rabat lub darmowa kawa w restauracji? A może darmowy parking strzeżony w hotelu? Pomyśl ile jesteś w stanie zapłacić za reklamę wśród znajomych Twojego Klienta. Za pomocą bonusów możesz go przekonać do przełączanie się na Twój internet. Kawa kosztuje 5-7 złotych. Gdzie za taką kwotę kupisz reklamę, którą dotrzesz np. do 300 – 400 osób, które są znajomymi Twojego Klienta i jest duże prawdopodobieństwo, że wejdą z nim w interakcję na temat miejsca w którym się zameldował. Zapytają jak było, czy smakował mu obiad, itp. Masz reklamę za kilka złotych. W przeliczeniu na osobę (znajomego Twojego Klienta) – koszt dotarcia do jednej osoby może być na poziomie 1-2 groszy. Czy to drogo?

Facebook Wi-Fi to idealne rozwiązanie dla:

 • restauracji
 • sklepów
 • galerii handlowych
 • hotelów
 • kin
 • mechaników samochodowych
 • fryzjerów
 • imprez masowych
 • i wielu innych miejsc, które świadczą usługi lokalnie.

Jak skorzystać z Facebook Wi-Fi?

Jedną z najważniejszych rzeczy jest odpowiedni router i jego połączenie z Twoim Fanpage. Facebook Wi-Fi współpracuje z niewieloma routerami, więc na pewno trzeba wiele szczęścia, aby współpracował z Twoim routerem. Ale na pewno w wielu przypadkach wystarczy aktualizacja oprogramowania routera i rozwiązanie to może być dostępne na nim. Warto więc na bieżąca sprawdzać w Google możliwości i dostępność routerów.

Samo połączenie jest w zasadzie banalne i wystarczy wybór opcji, że chcemy udostępniać internet poprzez zameldowanie na facebooku. I oczywiście musimy podać adres naszego Fanpage.

Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem tego rozwiązania w swojej firmie – zostaw nam kontakt do siebie, a na pewno skontaktujemy się z Tobą.

Imię i nazwisko (wymagane)
Adres email (wymagane)
Adres strony www
Numer telefonu

Akceptuję politykę prywatności serwisu www.mirekmarzec.com

Autorem publikacji jest:
Mirosław Marzec
Mirosław Marzec Certyfikowany Trener Marketingu Internetowego. Od ponad 15 lat jest związany z branżą internetową. Na co dzień zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych, kampaniami w Google AdWords oraz analityką internetową. Na zlecenie swoich klientów wykonuje również tzw. analizę konkurencji w zakresie działań w internecie. . . Jest certyfikowanym trenerem z zakresu marketingu internetowego. Przeprowadził ponad 3000 godzin szkoleń z zakresu marketingu internetowego oraz ponad 1000 godzin doradztwa dla firm z różnych branż. Jest przede wszystkim praktykiem w tym co robi. Jeśli chcesz – pomoże Ci zmienić Twój sklep internetowy lub stronę w skuteczne narzędzie służące do pozyskiwania Klientów przez internet. Więcej na temat autora przeczytasz tutaj