sklepy internetowe, strony internetowe

Czy masz mobilną wersję swojej strony?

21 kwietnia 2015 roku Google wprowadzi zmiany dotyczące widoczności Twojej strony w wynikach wyszukiwania na urządzeniach mobilnych. Jakie dokładnie zmiany? Takie, że jeśli Twoja strona nie jest dostępna w wersji mobilnej – to zniknie w wyników wyszukiwarki Google.Zmiany związane są z wprowadzeniem nowego algorytmu Google, którego zadaniem będzie sprawdzanie zgodności stron www z urządzeniami mobilnymi. Brak wersji mobilnej będzie miał swoje konsekwencje. Jakie? O tym poniżej.

A czy Twoja strona jest mobilna?

Chcesz otrzymać informacje, czy Twoja strona poprawnie wyświetla się na smartfonach? Podaj adres strony oraz kontakt do siebie, a powiemy Ci, czy wszystko jest OK.

Imię i nazwisko (wymagane)
Adres email (wymagane)
Adres strony www
Numer telefonu

Akceptuję politykę prywatności serwisu www.mirekmarzec.com

Co Ci grozi?

Po pierwsze, Twoja strona może zniknąć całkowicie z wyników wyszukiwania na urządzeniach mobilnych. W konsekwencji możesz stracić część użytkowników – tych, którzy szukali Cię np. za pomocą smartfonów. Nieważne, że im nie przeszkadza to, że nie masz mobilnej wersji strony! Po prostu znikniesz z Google na smartfonach jeśli nie masz strony dostosowanej do urządzeń mobilnych.

Na pewno odpowiesz, że użytkownikom to nie przeszkadza, ponieważ od lat korzystają ze strony i po prostu przyzwyczaili się do takiej strony jaką masz. Ale wiedz, że strona mobilna oferuje Twoim klientom znacznie więcej możliwości i jest zdecydowanie łatwiejsza w obsłudze i nawigacji na smartfonie czy tablecie.

Po drugie, bo też ma duże znaczenie – widoczność wszystkich stron, które nie będą miały wersji mobilnej spadnie znacząco po 21 kwietnia. Jeśli Twoi klienci często szukają Cie za pomocą urządzeń mobilnych, to mimo dobrej jakościowo strony na komputerach stacjonarnych – spadnie Twoja pozycja w Google.

Autorem publikacji jest:
Mirosław Marzec
Mirosław Marzec Certyfikowany Trener Marketingu Internetowego. Od ponad 15 lat jest związany z branżą internetową. Na co dzień zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych, kampaniami w Google AdWords oraz analityką internetową. Na zlecenie swoich klientów wykonuje również tzw. analizę konkurencji w zakresie działań w internecie. . . Jest certyfikowanym trenerem z zakresu marketingu internetowego. Przeprowadził ponad 3000 godzin szkoleń z zakresu marketingu internetowego oraz ponad 1000 godzin doradztwa dla firm z różnych branż. Jest przede wszystkim praktykiem w tym co robi. Jeśli chcesz – pomoże Ci zmienić Twój sklep internetowy lub stronę w skuteczne narzędzie służące do pozyskiwania Klientów przez internet. Więcej na temat autora przeczytasz tutaj