Uncategorized

Canvas – nowy format reklamy na Facebooku!

canvas facebookKilka dni temu Facebook udostępnił nowy format reklamowy pod nazwą CANVAS. To pełnoekranowy format reklamy mobilnej, która została udostępniona w tym samym czasie na całym świecie. Reklama typu Canvas pojawia się natychmiast po kliknięciu reklamę wywołującą ją, która umieszczona jest np. w strumieniu aktualności na urządzeniu mobilnym.

Nowy format reklamy daje reklamodawcom zupełnie nową przestrzeń reklamową, które jest w pełni konfigurowalna. Reklamodawcy mogą w tych reklamach korzystać z materiałów video, tekstu i zdjęć. Mogą również zamieszczać przyciski Call-To-Action, aby osiągać w ten sposób jak najlepsze cele biznesowe. Reklama Canvas daje zupełnie nowe możliwości reklamowe, niedostępne wcześniej na Facebooku.

U nas, w Polsce pierwszą firmą, która wykorzystała reklamę typu canvas było Allego i ich kampania świąteczna. Tutaj możesz zobaczyć ja wyglądała kampania i jakie są jej możliwości – kampania świąteczna Allegro.

SZUKASZ NARZĘDZI I ROZWIĄZAŃ, KTÓRE POMOGĄ CI W PRACY?

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami!   Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj sprawdzone wskazówki i rozwiązania.

Wyrażam zgodę na zapisanie się do newslettera (w każdej chwili mogę wypisać się).

Jakie są możliwości reklamy Canvas na Facebooku?

  • Reklama canvas jest reklamą natywną, dzięki czemu ładuje się dużo szybciej niż standardowa mobilna strona,
  • Reklamodawcy mają do dyspozycji dużo większą przestrzeń niż dotychczas. Mają do wykorzystania praktycznie cały ekran urządzenia mobilnego i mogą w reklamie użyć zarówno materiałów wideo, jak i zdjęć, tekstów i przycisków call-to-action. Możliwości są praktycznie nieograniczone,
  • Reklama dostępna jest dla wszystkich i można jej używać od zaraz!

Niebawem przygotuję poradnik dotyczący przygotowywania reklamy canvas.

Tymczasem jeśli chcesz możesz zapoznać się z poradnikiem na Facebooku.

Autorem publikacji jest:
Mirosław Marzec
Mirosław Marzec Certyfikowany Trener Marketingu Internetowego. Od ponad 15 lat jest związany z branżą internetową. Na co dzień zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych, kampaniami w Google AdWords oraz analityką internetową. Na zlecenie swoich klientów wykonuje również tzw. analizę konkurencji w zakresie działań w internecie. . . Jest certyfikowanym trenerem z zakresu marketingu internetowego. Przeprowadził ponad 3000 godzin szkoleń z zakresu marketingu internetowego oraz ponad 1000 godzin doradztwa dla firm z różnych branż. Jest przede wszystkim praktykiem w tym co robi. Jeśli chcesz – pomoże Ci zmienić Twój sklep internetowy lub stronę w skuteczne narzędzie służące do pozyskiwania Klientów przez internet. Więcej na temat autora przeczytasz tutaj