Aktualizacja algorytmu Google! Pingwin 4.0 – możliwe spadki pozycji

Google Pingwin 4.0 - aktualizacja23 września Google oficjalnie potwierdziło zmiany w algorytmie wyszukiwarki – inaczej mówiąc wszedł w życie Pingwin 4.0, którego celem jest karanie za słabej jakości linki. Dla przeciętnego użytkownika nie niesie to ze sobą żadnych dużych zmian, natomiast dla osób które pozycjonują swoje strony – zmiany mogą być widoczne już niebawem.

Pingwin 4.0 – co się zmienia w algorytmie?

Przede wszystkim Pingwin będzie teraz na bieżąco sprawdzać czy linki prowadzące do naszych stron są naturalne i zgodne z wytycznymi Google. A jak wiadomo wytyczne te są różne i od czasu do czasu się zmieniają. Wcześniej na efekty działania aktualizacji Pingwin pojawiały się po pewnym czasie. Teraz mają być widoczne praktycznie natychmiast.

Drugą ważną zmianą jest to, że teraz Pingwin ma być bardziej elastyczny. Co to znaczy? Wcześniej Google karało całe witryny. Teraz karane mogą być tylko pojedyncze podstrony. Kara za linki będzie więc mniej bolesna, ponieważ tylko jedna podstrona lub kilka podstron mogą stracić pozycje w Google, a nie cała domena – jak to było wcześniej.

Jak budować stronę, aby nie otrzymała kary od Google?

Pingwin jest tylko jednym z około 200 czynników które mają wpływ na pozycje strony w wynikach wyszukiwania. Aby nie otrzymać kary od Google należy budować strony tak, aby były one kompletne, a nie tylko fragmentaryczne. Powinny zawierać unikalne treści, powinny być dostosowane do urządzeń mobilnych – czyli responsywne. To tylko kilka wytycznych, które są bardzo ważne.

[FM_form id=”3″]

Podsumowanie

Zmiany w Google były zapowiadane już od jakiegoś czasu. Mniej więcej od początku września widoczne były wzrosty i spadki w wynikach pozycjonowania. Jednakże nie były one tak drastyczne jak podczas poprzednich aktualizacji. Czy zmiany będą miały realny wpływ na nasze witryny w najbliższym czasie? Czas pokaże. Pozostaje nam obserwować wyniki na jakich znajdują się nasze strony i testować nowe rozwiązania związane z pozycjonowaniem 🙂 A czas pokaże co się będzie działo.

A jak Wasze strony? Czy zauważyliście spadki lub wzrosty w wynikach pozycjonowania?

Autorem publikacji jest:
Mirosław Marzec
Mirosław Marzec Certyfikowany Trener Marketingu Internetowego. Od ponad 15 lat jest związany z branżą internetową. Na co dzień zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych, kampaniami w Google AdWords oraz analityką internetową. Na zlecenie swoich klientów wykonuje również tzw. analizę konkurencji w zakresie działań w internecie. . . Jest certyfikowanym trenerem z zakresu marketingu internetowego. Przeprowadził ponad 3000 godzin szkoleń z zakresu marketingu internetowego oraz ponad 1000 godzin doradztwa dla firm z różnych branż. Jest przede wszystkim praktykiem w tym co robi. Jeśli chcesz – pomoże Ci zmienić Twój sklep internetowy lub stronę w skuteczne narzędzie służące do pozyskiwania Klientów przez internet. Więcej na temat autora przeczytasz tutaj